Connect with us

MEVDUAT

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı Kapatma (Ek Hesap İptal Etme)

Published

on

Ziraat bankası müşterisiyseniz ek hesabınıza kullanmıyorsanız veya kullandığınız halde borcu kapatıp iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken adınları sizler için listeledik.

Ziraat Bankası Ek Hesap Kapatma Adımları

Ek hesabınızı kapatmak için telefonda veya online işlemlerde herhangi bir seçenek bulunmuyor telefon ile arayıp sorsanız dahi bu işlem için şubeye gelmeniz istenmekte.

Şubeye gittiğinizde bireysel müşteri hizmetlerinden sıra almalısınız (Bankodan değil direk bireysel müşteri hizmetleri) ardından müşteri temsilcinize ek hesabınızı kapatmak istediğinizi iletmelisiniz. Sizi caydırmak için uğraşacaktır fakat kararlıysanız bunu belirtin.

Ek hesabınızı inceleyerek herhangi bir borcunuz olup olmadığına bakan bireysel müşteri temsilcisi ardındna yazıcıdan bir kağıt çıkartarak size imzalatacaktır ve böylece ek hesabınız kapanmış olacaktır.

Kredili Mevduat Hesabı Kapatırken Yapılan Kesinti

Müşteri temsilcisi hesabınızı kapatırken eğer varsa o ay içinde ek hesap kullanımınız bunun faizini hesabınızdaki paradan kesecektir. Örneğin 1000 tl ek hesabınızın tüm limitini 15 gün kullandınız ve bunun 15 günlük faizi 1 tl toplamda 15 tl hesabınızın bakiyesinden düşecektir.

Reklam
Reklam

POPÜLER