Connect with us

KONUT KREDİSİ

En Uygun Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Published

on

Konut Kredisi

Ev sahibi olmak için gereken nakit ihtiyacının karşılanması adına bankaların müşterilerine belirli faiz ve vade oranları ile evin durumuna göre verdikleri kredi çeşidine konut kredisi denmektedir. Son yıllarda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve dövizlerin yükselmesi sebebiyle bankaların konut kredisi için uyguladığı faiz oranları oldukça yüksekti. Sonraki süreçte yapılan birtakım çalışmalar ve hazırlıklar sonuç vererek bankaların müşterilerine verdikleri konut kredisinde büyük bir indirime gidildi. %0,99 oranı ile verilen bu krediler sayesinde bankalardan konut kredisi alan kişi sayısı çoğalsa da ev sahipleri de bu durumu fırsat bilerek ev satış fiyatlarında artışa gitmesi dikkatlerden kaçmadı. Yine de her konut kendi içerisinde bağımsız olarak değerlendirildiği için almayı planladığınız bir konut için en uygun faiz oranlı konut kredisi çekebileceğiniz birçok banka bulunmaktadır. O bankalar;

En Uygun Faiz Oranı ile Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankaların uyguladığı yüksek faiz oranlarına sahip konut kredisi için en büyük düşüşler devlete ait bankalarda gerçekleşti. Devlete ait bankalardan konut kredisi almak isteyenler %0,99 faiz oranı ile almak istedikleri ev için gerek duyulan nakdi bankadan kredi olarak çekebilmektedir. %0,99 faiz oranı ile kredi veren bankalar ise; Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bank’tır. Bu bankalardan bahsedilen faiz oranlarında konut kredisi çekmek isteyenler 500.000 TL’ye kadar kredi çekebilmektedir.

Faiz Oranlarına Göre Konut Kredisi

Devlet bankalarında belirlenmiş faiz oranı ile konut kredisi verilirken özel sektör bankaları da bu duruma kayıtsız kalmayarak konut kredisinde faiz oranlarını güncelledi. ING Bank 120 ay vadeli olacak şekilde konut kredisini %0,98 oranından, Garanti BBVA 120 ay vadeli konut kredisini %1,02 faiz oranından talep eden ve uygun görülen müşterilerine vermektedir.

Reklam
Reklam

POPÜLER