Connect with us

GÜNCEL

Atm’den Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Published

on

Günümüzde pek çok banka, kredi kartlarının ya da banka kartlarının şifrelerini değiştirmek için pek çok yol sunuyor. Bu yollar, Atm ile şifre değiştirme, müşteri hizmetlerini kullanarak şifre değiştirme veya telefon ve sms bankacılığını kullanarak şifre değiştirmedir. Kart şifrenizi değiştirmenin en basit yollarından biri de Atm kullanmaktır. Sizin bankanıza ait çevredeki herhangi bir atm’yi kullanarak kolayca kart şifrelerinizi değiştirebiliyorsunuz. Peki Atm’den kart şifresi değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Eğer kredi kartı veya banka kartı şifrenizi hatırlıyorsanız çok kolay bir şekilde Atm üzerinden şifre değiştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız, bankanızın size en yakın olan şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Burada size bir takım sorular sorulup bilgi alınacaktır. Şubeden şifre değiştirmek kolaydır Atm’den ise çok daha kolay, pek Atm’ler aracılığı ile şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır, işte izlemeniz gereken adımlar..

 

Atm’den Şifre Değiştirme

Öncelikle size en yakın olan Atm’ye gitmeniz gerekiyor. Atm’ye kart şifrenizi hatırladığınızı düşünerek gittiğinizi varsayıyoruz. Daha sonra Atm’ye kartınızı sokmanız gerekiyor. Kartınız Atm’ye girdiğinde ekranda çeşitli seçenekler çıkacaktır. Siz genelde en altta bulunan diğer işlemler menüsüne tıklamalısınız. Bu işlemden sonra karşınıza çıkacak ekranda kart şifresi değiştirme seçeneği olacaktır. Şifre değiştirme seçeneğine tıkladığınızda önce eski daha sonra ise istediğiniz yeni şifrenizi girmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra şifre değiştirme talebiniz tamamlanmış olacaktır.

Çok fazla kart sahibiyseniz, kart şifrenizi hatırlamıyor olmanız son derece normal bir durumdur. Kart şifrenizi hatırlamıyorsanız Atm üzerinden kart değiştirme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bunun için banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ancak yine de banka şubelerine ek olarak müşteri hizmetlerini arayabilir ve konu ile ilgili müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

 

Kart Şifrenizi Unutmamanız İçin Yapmanız Gerekenler

Kart şifrenizi unutmanız her zaman çok önemlidir. Çünkü kimse sürekli kart şifresi ile uğraşmak istemez bu son derece sinir bozucu bir durumdur. Kart şifrenizi unutmamak istiyorsanız, numarayı ezberleyin. Kart şifreleri genelde dört hanelidir ve kolay kolay unutulmaz. Ancak yine de kart şifrenizi telefonunuzda gizli bir dosyada not edilmesi unutmamanız için iyi bir seçenek olabilir.

Reklam
Reklam

POPÜLER