Connect with us

TAŞIT KREDİSİ

Alternatif Bank Taşıt Kredisi

Published

on

ALTERNATİF BANK TAŞIT KREDİSİ

Abank ismiyle de bilinen Alternatif Bank, bireysel bankacılık işlemleri kapsamında sunduğu krediler arasında taşıt kredisi de bulunmaktadır. Eğer 0 kilometre veya 2.el bir araç almayı planlıyorsanız Alternatif Bank üzerinden araç almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Çekeceğiniz kredinin vade süresi fark etmeksizin uygulanacak faiz oranı %1,99 olup kasko ve trafik sigortası için yıllık olacak şekilde toplam 1250 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

ALTERNATİF BANK TAŞIT KREDİSİ DETAYLARI

Alternatif Bank üzerinden yaptığınız taşıt kredisi olumlu sonuçlanırsa işleyecek süreç şu şekilde gelişmektedir. Alacağınız kredi için en az 3 ay en fazla 48 ay vade uygulanmaktadır. Çekeceğiniz kredi sadece TL cinsi üzerinden geçerli olmakla beraber diğer bütün bankaların istediği gibi Kredili hayat sigortası, kasko sigortası ve trafik sigortası yapılması zorunludur. Alternatif bank verdiği taşıt kredisinde aracın üzerine rehin işlemi uygulayarak satılamaz şerhi de bırakmaktadır. Bu neredeyse tüm bankalar tarafından yapılan rutin bir işlemdir. Bazı durumlarda banka sizden kefil isteme hakkına sahiptir. Bu genelde kredi notu puanınızın düşük olması ya da almak istediğiniz aracın 5 yaş altında olması ile alakalıdır.

ALTERNATİF BANK TAŞIT KREDİSİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Almak istediğiniz araç için Alternatif Banka taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız yanınızda şu belgeleri hazır etmeniz gerekmektedir. Gerekli olan belgeler; nüfus cüzdanınız, adresini belirten ikamet belgesi, gelir belgeniz, proforma fatura (0 km taşıtlar için geçerlidir). Bu belgeler ile herhangi bir Alternatif bank şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Reklam
Reklam

POPÜLER