Connect with us

İHTİYAÇ KREDİSİ

Akbank İhtiyaç Kredisi

Published

on

AKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ

İnsanların çeşitli ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için oluşan maddi açığın kapatılmasında bankaların sağlamış olduğu ihtiyaç kredisi uygun faiz oranları sayesinde bankaların müşterileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Akbank müşterilerine en fazla 60 ay vadeli olacak şekilde 50.000 Türk lirası değerinde ihtiyaç kredisi vermektedir. Eğer sizde Akbank müşterisi iseniz çeşitli ihtiyaçlarınız için kredi başvurusu yapabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN BAŞVURU KOŞULLARI VE GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

18 yaşından büyükseniz ve kredi notunuz olumsuz değilse kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi almak için gerekli belgeler ise kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport) olabilir. Kaldığınız evin ikametgah belgesini getirmek zorunluluğu bulunmaktadır. Kaldığınız evde doğalgaz, elektrik, su gibi aboneliklerin adınıza kayıtlı olması ya da sizinle aynı soyadı taşıyan ve aynı evde kaldığınız birine ait olması gerekmektedir.

Eğer faturalarınızı ibraz edemiyorsanız ikametgah belgesi yeterli olacaktır. Bunun dışında gelirinizin olduğunu gösteren gelir belgesini kredi başvuru belgeleri arasında yer almaktadır. Eğer serbest meslek çalışanı iseniz ya da işletme ortaklarından biri iseniz vergi levhası, bilanço, gelir tablosu, işletme hesap özeti, ticaret sicil gazetesi kaydınızı ibraz etmeniz gerekmektedir.

İHTİYAÇ KREDİSİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Akbank üzerinden ihtiyaç kredisi alacaksanız başvuru yollarınız oldukça fazladır. Örneğin Akbank Direkt uygulaması ile 3 adımlı bir formu doldurarak cep telefonunuza gelen mesaj ile kredi alıp alamayacağınızı banka şubesine gitmeden hemen öğrenebilirsiniz. Eğer ne kadar kredi çekeceğinizi tam bilmiyor ve size uygun kredi seçeneklerini bilmiyorsanız Kredi Ekspres hattı sayesinde kredi uzmanları ile görüşerek kredi ihtiyacınızı netleştirebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet hizmeti ile internet bağlantısı bulunan her yerden sisteme giriş yaparak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Size en yakın Akbank şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için 444 25 25 numarasını arayın ve sırası ile 4 – 2 tuşlarına basın. Sonrasında cep telefonunuzu girerek günün her saatinde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden Kredi yazın ve bir boşluk bırakın. Ardından T.C. kimlik numaranızı yazın. Mesajınızı 4425 numarasına yollayın. SMS Bankacılığı ile kredinizi yapabilirsiniz. Lakin bilmeniz gereken husus ise bu şekilde yapılan başvurularda kredi limiti 20.000 Türk lirası ve 36 ay vade ile sınırlandırılmıştır. Son başvuru şekli ise ATM aracılığı ile yapılan başvurulardır. ATM’lerden yapılan başvurularda ise 10.000 Türk lirasına kadar ihtiyaç kredisi çekilebilmektedir. Başvuru yaparken kartınızın olması veya olmaması önemli değildir. Ayrıca Akbank müşterisi olup olmamanızda önemli değildir.

Reklam
Reklam

POPÜLER