Connect with us

EFT Ücreti Almayan Bankalar

EFT Nedir?

Bankalar arası para transferi işlemlerine Elektronik Fon Transferi yani EFT denir. A bankasından B bankasına para göndermek ya da para almak durumunda olduğunuz zaman bankalar işlem ücreti olarak EFT ücreti keserler. Bir bankadan yine aynı bankanın başka müşterisine para gönderme ve alma işlemine ise havale denir. Günümüzde birçok banka bankalar arası transfer ücreti işlemi alınırken bazı bankalar EFT işlemlerinde herhangi bir ücret almamaktadır. Ayda yılda bir kerelik iki kerelik EFT işlemi yapıyorsanız kesilen ücret göze gelmese de sürekli olarak yapıldığı zaman aylık ve yıllık bazda maliyet oldukça fazla artmaktadır. Bu nedenle sık sık işlem yapanlar eft ücreti almayan bankalar konusunda araştırma yapmaktadır.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

Bankalar arası para transferlerinde EFT ücreti almayan bankalar ülkemizde sınırlı sayıdadır. Bu bankalara hızlıca bir bakış atacak olursak; Enpara, CEPTETEB, ING BANK, Kuveyt Türk Bankası eft ücreti almayan bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankaların şube hizmetleri olmadığı için EFT ücretleri alınmamaktadır. Bu bankalardan birinde kart hesabı oluşturarak sonrasında mobil uygulama aracılığı ile her daim EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve bu işlem için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Diğer bankaların müşterileri EFT işlemlerinde para gönderim ücreti ödemek durumundadırlar.

ENPARA Kartı Nasıl Alınır?

QNB Finansbank’a ait olan ENPARA için internet üzerinden kart başvuru formunu doldurduktan sonra 20 gün içerisinde onaylandığı takdirde kart kapınıza kadar getirilmektedir. Getirilen kartın bilgileri ile cep telefonunuza Enpara uygulamasını indirin ve sonrasında tüm EFT işlemlerinizde, şans oyunları ödemelerinizde herhangi bir ekstra ücret ödeme durumunuz oluşmamaktadır.