Connect with us

Kredi Kartı Borcu Son Ödeme Saati Kaçtır?

Kredi Kartı Borcu Ödeme

Toplumun büyük bir çoğunluğunda kullanımı olan kredi kartlarının ödemelerinin aksatılmaması ve zamanında yapılması oldukça önemlidir. Kredi kartınızda ödeme gecikmeleri kredi notunuzu olumsuz etkilediği için ilerleyen dönemlerde daha ciddi bankacılık işlemlerinden yararlanamaz, kredi çekemezsiniz. Ayrıca ödenmeyen kredi kartı borçlarında yasal süre geçtikten sonra mahkeme ve haciz işlemi başlar. Bu nedenle birçok kişi kredi kartı ödemelerine dikkat etmektedir. Sizin de eğer kredi kartı kullanımı varsa ödeme günü son gününe geldiyse o gün hangi saatlerde ödeme yaparken sıkıntılı durumlara düşmezsiniz diye birçoğunuz araştırma yapmıştır. Öncelikle kredi kartını ödeyebileceğiniz ödeme kanallarına baktığımızda; şubeden ödeme, mobil bankacılık ile ödeme, ATM üzerinden ödeme gibi seçenekler bulunmaktadır. Tüm bu ödeme kanallarında son ödeme saati değişkenlik göstermektedir.

Banka Şubesinden Kredi Kartı Borcu Ödeme

Eğer kredi kartınızın son ödeme günüyse banka şubesinden ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ödeme saati bankadan bankaya değişiklik gösterse de son ödeme saatini 17:30 olarak kabul edebilirsiniz. Her banka ortalama 17 ile 18 saatleri arasında kapanmaktadır. Bankaların mesai saati bitimine kadar kredi kartı borcu ödeme şansınız bulunmaktadır.

ATM Üzerinden Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bankanızın ATM cihazları üzerinden son gün 23:59 saatine kadar ödeme yapma şansınız bulunmaktadır. Bu cihazlar üzerinden kredi kartınızı takarak kredi kartı borcu ödeme seçeneğine tıklayıp nakit olarak para yatırma seçeneği ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık Üzerinden Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bankanızın cep telefonları için üretilmiş olan mobil bankacılık uygulamalarından kredi kartı borcu ödeme seçeneği bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden 23:59’a kadar ödeme yaparsanız gecikmeye girmezsiniz. Dikkat edilmesi gereken tek husus ise ödeme yaparken kredi kartınızın borç tutarı kadar ya da ödeyeceğiniz miktar kadar nakit paranın vadesiz mevduat hesabınızda bulunması gerekmektedir.